Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 звузды кино на yakinoed.ru dedal t2 380 hunter

АБРИКОС ЗВИЧАЙНИЙ

АБРИКОС ЗВИЧАЙНИЙ, морелі (рос. абрикос) —Armeniaka vulgaris Lam.

      Розповсюджений в полезахисних насадженнях Південної України. В культурі багато сортів. В сім'ї міститься до 60 % невисихаючої олії. М'якоть плодів багата на каротин, містить до 27 % Цукру, декстрин, крохмаль, яблучну, цитринову, аскорбінову та інші кислоти, дубильні речовини. У медицині абрикосова олія вживається як розчинник камфори та як основа для рідких мазей, косметичних кремів. Камедь іде на виготовлення емульсій та пілюль. В народі потовчене сім'я солодких сортів застосовують як заспокоюючий засіб при бронхітах, гикавці; воно — добра заміна мигдалю. М'якоть абрикоса вводять в раціон дітей для стимулювання росту і зміцнення організму. Плоди як свіжі, так і сушені, вживають в їжу, з них готують консерви, варення, компо ти, кондитерські вироби. Жирну олію із сім'я використовують в харчовій промисловості і в техніці. Шкаралупа іде на паливо, з неї отримують активізоване вугілля. Медонос, дає 40 кг меду з гектара насаджень.