Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...ГІРЧИЦЯ САРЕПТСЬКА

ГІРЧИЦЯ САРЕПТСЬКА (рос. горчица сарептская) — Brassica juncea L.

      Зустрічається як бур'ян у посівах, коло жита, вздовж доріг в європейській частині УКРАЇНИ, на Кавказі, в Сибіру. Як олійна рослина культивується в південних районах УКРАЇНИ У насінні міститься до 47 % жирної олії, глікозид синигрин і фермент мирозин, інші речовини. Рослина отруйна. Олія застосовується в хлібопекарському виробництві, в консервній, текстильній та миловаренній промисловостях, в медицині, косметиці та як адсорбуюча речовина. З порошку жмихів насіння готують столову гірчицю та гірчичники. Жмихи, після вилучення з них леткої олії, йдуть на корм худобі в суміші з іншими кормами.

      Гірчичники і летка олія широко використовуються як подразнюючі та відволікаючі засоби. Лікарське значення препаратів гірчиці є результатом рефлекторних впливів, які виникають при подразненні шкірних рецепторів.

      Для лікування при статевих розладах та при фізичному виснаженні застосовуються гірчичні ванни в суміші з м'ятою та аїром; 100 Г гірчичного порошку, 50 г кореневища аїру, 50 г м'яти заливають трьома літрами окропу, настоюють 10 годин. Увечері приймають 10—14-хвилинну ванну з гарячої (37—38 °С) води. На 15 літрів води додають три літри вищевказаної о настою.