Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...ГІСОП ЛІКАРСЬКИЙ

ГІСОП ЛІКАРСЬКИЙ, (рос. иссоп лекарственый) — Нyssopus officinalis.

      У дикому та здичавілому стані розповсюджений в європейській частині України, в Сибіру та в Середній Азії. Вживаються квітучі пагони з листям. Належить до лікарських рослин, які широко застосовувалися древнєгрецьким лікарем Гіппократом та Авіценою. Містить летку олію складної суміші, олеанолову і урсолову кислоти, дубильні та інші речовини. Має дію подібно до шавлії і в народі застостовує-ться як відхаркувальне при бронхітах, бронхіальній астмі, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при водянці, як сечогінне, для загоєння ран, а також у вигляді полоскань.

      Свіжі та сухі листки мають приємний аромат та гірко-пряний смак. Використовують в кулінарії як відмінну приправу до салатів, борщу, підливок, м'ясних та овочевих страв, а також для надання кращого аромату та смаку лікам. Рослина посухостійка, а на півдні України вільно зимує на відкритому грунті. Летка олія гісопу застосовується і в парфюмерному виробництві. Як харчова, рослина (пряно-смакова) вживається подібно до застосування материнки.