Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...ГОРОБИНА ЗВИЧАЙНА

ГОРОБИНА ЗВИЧАЙНА (р ос. р я б и н а обыкнонєнная) — Sorbus ausuparia L.

      Розповсюджена у лісостепових районах. Здавна культивується як харчова та декоративна, росте до '200 років, У плодах міститься до 4,8 % фруктози, 3,8 % глюкози, 0,7 % цукрози, невелика кількість сорбози, до 3,(> % яблучної, винної, янтарної, сорбінової кислот. Крім того, немало вітамінів С, К, Е, Р, каротину, фолієвої кислоти. З мікроелементів виявлені: марганець, залізо, цинк, мідь, магній. В горобині чорноплідній міститься йод.

      Сучасна фармакологія рекомендує горобину як кровоспинне, полівітамінне, сечогінне та як шлунково-кишковий засіб. Вона активно виділяє фітонциди. Тому на зиму овочі перекладали січкою з листя горобини, щоб вони зберігалися без псування до весни. А у воду клали гілки горобини для знезаражування. Робили пасту: приморожені плоди (ягоди) розтирали макогоном з цукровою пудрою. Споживали горобину квашену, залиту медом, сушену. Вергілій писав, що скіфи взимку широко споживали напій, приготований з горобини. Плоди її широко використовуються нашою харчовою промисловістю — варення, терта з цукром, начинка для цукерок.. А от пастилу, желе, сироп не випускають. Желе. 1 кг горобини, 2 склянки води, 150 г цукру. Відібрані та помиті плоди бланшувати в підсоленому окропі, щоб зменшити гіркоту, потім прополоскати холодною водою.

      Бланшовані плоди розварити у 2-х склянках води, масу відтиснути крізь полотно або марлю, докласти цукру та зварити желе потрібної густоти.

      Напій «Снігур». 6 столових ложок соку горобини, 1 склянка яблучного соку, 3 склянки соку буряка, 6 ложок цукру. Змішати соки, добре сколотити, докласти цукру та охолодити.