Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 стиль на videozdes.ru Купить мед справку купить справку об обучении.

ЗМІЯЧКА ІСПАНСЬКА

ЗМІЯЧКА ІСПАНСЬКА, скорцонера, козелець (рос. черный к орєнь, скорцонера)— Scorzonera hispanica L.

      Як дикоросле трапляється по луках і степах України. В культурі більш розповсюджена форма, яка має яйцевидне або подовжено-ланцетне листя. Молоде листя кладуть в салати. Володіючи високими харчовими якостями, скорцонера має велике значення як дієтичний овоч завдяки тому, що в коренях містить цінні для організму людини речовини: дубильні, інулін, аспарагін, мальтозу, цукри та інші. У харч вживаються коренеплоди зібрані пізно восени або зимою, їх готують так само, як спаржу або кольорову капусту, вживають як приправу до борщу, юшок, при засолюванні огірків. Зміячка дуже холодо- та посухостійка. У народній медицині хворим на діабет в їжу додають коренеплоди. В деяких країнах коренеплоди вважають ліками при захворюванні нервової системи та при серцевих недугах. Зміячка, добавлена в корм коровам, збільшує надої молока, її листя придатне для вигодовування шовкопряда.