Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...ЗМІЯЧКА ІСПАНСЬКА

ЗМІЯЧКА ІСПАНСЬКА, скорцонера, козелець (рос. черный к орєнь, скорцонера)— Scorzonera hispanica L.

      Як дикоросле трапляється по луках і степах України. В культурі більш розповсюджена форма, яка має яйцевидне або подовжено-ланцетне листя. Молоде листя кладуть в салати. Володіючи високими харчовими якостями, скорцонера має велике значення як дієтичний овоч завдяки тому, що в коренях містить цінні для організму людини речовини: дубильні, інулін, аспарагін, мальтозу, цукри та інші. У харч вживаються коренеплоди зібрані пізно восени або зимою, їх готують так само, як спаржу або кольорову капусту, вживають як приправу до борщу, юшок, при засолюванні огірків. Зміячка дуже холодо- та посухостійка. У народній медицині хворим на діабет в їжу додають коренеплоди. В деяких країнах коренеплоди вважають ліками при захворюванні нервової системи та при серцевих недугах. Зміячка, добавлена в корм коровам, збільшує надої молока, її листя придатне для вигодовування шовкопряда.