Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...КАЛИНА ЗВИЧАЙНА

КАЛИНА ЗВИЧАЙНА (рос. калина обыкновенн а я) —Viburnum opulus L.

      Росте по всій території УКРАЇНИ уздовж річок, озер, боліт, на узліссях. Здавна відома нашому народу, в багатьох старовинних піснях оспівана. Любив і любить її народ не тільки за красу, а ще й за те, що вона має неабиякі цілющі властивості, що її плоди збагачували раціон наших предків. До грунту калина не вимоглива, легко приживається на новому місці, добре очищає повітря від пилу, виділяючи при цьому фітонциди.

      Україна прийняла в арсенал лікувальних засобів кору калини, зібрану напровесні та висушену на повітрі. Екстракт з кори як кровоспинний засіб застосовується при внутрішніх кровотечах, особливо в гінекології, як протисудомне та заспокоююче при істерії, як знижуюче кров'яний тиск. Есенція із свіжої кори калини застосовується в гомеопатії, а квітки та плоди — при запаленнях слизової оболонки верхніх дихальних органів та ротової порожнини, а також у ветеринарії при ящурі.

      У корі містяться: глікозид вібурнін, до 2 % таніну, 6,5 % смол, цукроза, органічні кислоти, фітостеролін, фітостерин, міріциловий спирт. В дозрілих плодах містяться: до 32 % інвертного цукру, до 3 % дубильних речовин, до 82 мг % вітаміну С, марганець, цинк, пектинові речовини, каротин, вітамін Р, органічні кислоти (оцтова, мурашина, ізовалеріанова, каприлова).

      Свіжі плоди можуть викликати блювання, але після морозів вони вживаються для приготування киселю, мармеладу, оцту, варення, компотів та для начинювання пирогів. Сік ягід іде для підфарбовування харчових продуктів.

      У народній медицинi кору застосовують при золотусі, носових кровотечах, а настій з плодів — при геморої, сік — при горлових простудах, як пом'якшуюче полоскання, як послаблююче, при хворобах шкіри, плоди і квіточки — слизових оболонок рота, горла, носа, крім того, як засіб, який виліковує рак. Калина — медонос, дає багато нектару і пилку.

      Калина в цукровому сиропі. 1 кг плодів, 1 л цукрового сиропу, (45%-ного). Ягоди перебрати, помити, відкинути на друшляк, покласти в скляні банки, залити гарячим сиропом, пастеризувати ЗО хв.

      Сік з калини. 1 кг ягід, 200 г цукру, 200 мл води. Ягоди приготувати так, як і для сиропу, сік віджати, мезгу залити водою, 7 хвилин проварити і процідити, з'єднати відвар із соком, докласти цукор, розмішати, охолодити. Використовувати для напоїв і страв.

      Сироп з калини. 0,5 л соку, 1 кг цукру, 4 г цитринової кислоти. З'єднати сік і цукор, варити до повного розчинення цукру, зняти пінку, покласти цитринову кислоту, прокип'ятити 7 хвилин, розлити в пляшки.

      Калина в цукровій пудрі. 0,5 кг ягід, 200 г цукрової пудри, 20 г крохмалю. Підготовані ягоди покласти в широку миску, пересипати їх сумішшю цукру з крохмалем, в суміші ягоди старанно обкачувати хвилин 12. На повітрі обсушити протягом 12 годин.

      Кисіль з калини.150 г соку, 300 г цукру, 120 г картопляного крохмалю, 2 л води. Сік розвести водою, нагріти, щоб був гарячим, влити крохмаль, попередньо розведений у невеликій кількості холодної кип'яченої води, всипати цукор, ретельно розмішати, довести до кипіння.

коврик пазл африканские животные Мобильные телефоны Nokia: Нокиа X 6 . Видел отличные курсы английского языка в Киеве BritishSkyLines на Крещатике. купить электромотор, поставки электродвигателей со склада. . мега фото крупно фото писек и фото эротика без регистрации.