Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 свежие новости на stavcircus кондитерские изделия http://hleb-produkt.ru/

КЛЕН ГОСТРОЛИСТИЙ

КЛЕН ГОСТРОЛИСТИЙ (рос. клен остролистый, клен платаноподобный) —Acer platanoides L.

      Хімічний склад цієї рослини не вивчено як слід. У листі — смола, каучук; у молодих пагонах — алантоін, аспарагін; у корі — жир, гірка речовина, холін, аллантоін. Дає солодкий сік, в якому виявлено цукрозу. Медонос.

      Препарати, виготовлені з листя клену впливають на організм сечогінно, жовчогінно, антисептично, протизапально, знеболювально, мають ранозагоювальні властивості.

      Вживають водний настій або відвар з молодого листя клену при сечокам'яній хворобі, жовтяниці, цинзі, для поліпшення настрою. При радикуліті п'ють солодкий сік. Проти статевої слабкості вживають настойку: на 200 мл горілки (40 %) 50 г молодого листя клену, настоюють 20— 25 днів, віджимають і проціджують. Приймають по 20 крапель перед їжею тричі на день. Або беруть столову ложку подрібненого сухого чи свіжого листя, заварюють у склянці окропу, настоюють 4 години і п'ють настій кімнатної температури по 1/4 склянки тричі на день.

      Підсічкою стовбура клена гостролистого напровесні можна отримати солодкий сік для виробництва цукру або приготування кленового квасу. У Молдавії молоді листки клену здавна вживаються замість капусти; в Карпатах знамениті паляниці випікалися в печах на листі клену, а в піч клалися на кленових лопатах. З одного гектара насаджень клена-явора бджоли збирають до двох центнерів меду.