Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...БАРВІНОК МАЛИЙ

БАРВІНОК МАЛИЙ (рос. барвинок м а л ы й) —Vinca minor L.

      У дикому стані розповсюджений по усій помірній смузі УКРАЇНИ. Використовують стебла, листя, квітки. Заготовляють навесні і на початку літа. Дія: седативна, загальнозміц-нювальна, гіпотензивна, активуюча зсідання крові. При підвищеному протромбіні в крові, а також гіпотонікам препарати барвінку без лікаря вживати не рекомендується. Виготовляють препарат, який є сумою алколоїдів — вінкапан. При статевій слабкості 20 г трави з квітками варять на малому полум'ї у 250 мл горілки і вживають по 8 крапель двічі на день, уранці, натщесерце, і перед сном протягом 4-х днів. Потім роблять дводенну перерву і лікування повторюють. При гіпертонії — 1 столову ложку листків варять в 1 склянці води 20 хвилин, приймають по 1 ложці відвару кілька разів на день. Зовнішньо відвар застосовують для полоскання, при запаленнях слизових оболонок, при кровотечах, цинзі, як примочки при запаленнях шкіри, висипах, свербінні.

      Барвінок рожевий (Vinca rosea L.), що вирощують у нас в хатніх умовах, містить алкалоїди, які виявили протипухлинну активність при лімфогранулематозі (запалення лімфатичних вузлів, викликане фільтруючим вірусом і передаване в основному статевим шляхом) та при двох формах лейкемії (стійке збільшення лейкоцитів у крові).