Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 попробуйте этот сайт

ПІДЛІСНИК ЄВРОПЕЙСЬКИЙ

ПІДЛІСНИК ЄВРОПЕЙСЬКИЙ (рос. подлесник европейский) —Sanicula europaea L.

      Росте в ТІНИСТИХ лісах — букових та хвойних на Західній Україні, у Криму. Містить вітамін С (до 72 мг%), сапонін, летку олію, дубильні та гіркі речовини, солі калію, смоли, бактерицидні сполуки. Для лікувальної мети використовують траву і корені. В народній медицині застосовувався проти кровотеч в легенях. В гомеопатії використовують есенцію свіжого підлісника в стадії цвітіння. Для підвищення тонусу, для зміцнення організму та для збудження статевої дії застосовують спиртову настоянку кореня підлісника: на 250 мл спирту міцністю в 40 % кладуть 25—35 г кореня, настоюють в темній шафі при кімнатній температурі 25—35 днів. Проціджують в пляшку з темного скла. Приймають по 1 чайній ложці двічі на день: вранці, натщесерце, та перед сном, увечері, після легкої вечері.

      Лікування, особливо людям похилого віку, треба провадити під наглядом лікаря, час від часу даючи кров на аналіз. У випадку підвищення рівня протромбіну в крові лікування підлісником треба припинити.

      Настої та відвари із зібраних під час цвітіння трави та квітів підлісника європейського діють сечогінно.

      У Cловакії та Чехії в народній медицині підлісник європейський застосовували для лікування ран, які погано загоювалися.