Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 бизнес новости probusiness24.ru

САМОСИЛ

САМОСИЛ (рос. дубровник обыкновенный) —Teucrium chamedrys L.

      Розповсюджений на луках, степових кам'янистих схилах, серед чагарників, у світлих листяних та хвойних лісах Західної і Південної України, в Криму. Цвіте з квітня до вересня. Трава містить сліди алкалоїдів, дубильні речовини, жовтувато-зелену олію із приємним запахом; у листі— вітамін С. Рослина харчова (трава вживається як пряність), вітаміноносна, лікарська (у народній медицині), дубильна, фарбуюча, декоративна, медоносна. Есенція із свіжої трави, зібраної у період цвітіння, застосовується в гомеопатії. Рекомендується як якісне пряноароматичне.

      У народній медицині самосил застосовується як тонізуюче, ранозагоююче, сечогінне, також при статевому безсиллі у чоловіків, при лихоманці, ревматизмі, водянці, кровотечі з легень, слабкій діяльності шлунку, геморої, золотусі, виразках зовнішніх і внутрішніх. Препарати його активізують зсідання крові, тому лікування ними треба здійснювати під контролем лікаря.

      Застосування. Збирають пагінці з листям і квітами у пору цвітіння; сушать на вільному повітрі без доступу променів сонця. Столову ложку подрібненої трави заливають 250 мл окропу, настоюють 4 години, проціджують і випивають цей чай протягом одного дня за три-чотири рази.

      При статевій слабкості беруть 50 г свіжої трави з квітами, заливають її 200 мл горілки міцністю в 40 %, настоюють у темному місці при кімнатній температурі 20 днів. Потім віджимають і проціджують у пляшку з темного скла. Приймають по 7 крапель тричі на день протягом двох-трьох тижнів.

      Як пряноароматична рослина застосовується так, як материнка.