Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 проститутки первомайская

СУРІПКА ЗВИЧАЙНА

СУРІПКА ЗВИЧАЙНА (рос. сурепка обыкновенн а я) —Barbarea vulgaris L.

      Росте в європейській частині УКРАЇНИ. Розводиться у Франції під назвою кресс-салат як салатне та лікарське. Рослина харчова, медонос, жирно-олійна, фарбувальна. Росте на луках, коло доріг, як бур'ян. З лікарською метою застосовують стебла, листя, молоді стручки, які збирають з квітня по липень. В насінні міститься жирна олія. Молоде листя вживається як салат, містить багато вітаміну С, відмінний засіб від цинги. Препарати діють сечогінно і збуджувально. Суріпку використовували в стародавній і в грецькій медицині, але хімічний склад її ще не вивчено.

      У народній медицині суріпку використовували для підвищення статевої діяльності та як каталізатор вироблення сперми.

      Для підвищення статевої діяльності Ф. І. Мамчур рекомендує такий рецепт: 1 столову ложку свіжої або сухої трави суріпки звичайної настоювати 2—3 години в 1 склянці окропу, потім процідити. Вживати по 'А склянки 4 рази на день протягом 2-х -— 3-х тижнів. (Мамчур Ф. І. Фітотерапія в урології.— К., Здоров'я.— 1983).