Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 свежие новости экономики rteik блок управления пневмоподвеской туарег Что делать после биоревитализации лица.

СУРІПКА ЗВИЧАЙНА

СУРІПКА ЗВИЧАЙНА (рос. сурепка обыкновенн а я) —Barbarea vulgaris L.

      Росте в європейській частині УКРАЇНИ. Розводиться у Франції під назвою кресс-салат як салатне та лікарське. Рослина харчова, медонос, жирно-олійна, фарбувальна. Росте на луках, коло доріг, як бур'ян. З лікарською метою застосовують стебла, листя, молоді стручки, які збирають з квітня по липень. В насінні міститься жирна олія. Молоде листя вживається як салат, містить багато вітаміну С, відмінний засіб від цинги. Препарати діють сечогінно і збуджувально. Суріпку використовували в стародавній і в грецькій медицині, але хімічний склад її ще не вивчено.

      У народній медицині суріпку використовували для підвищення статевої діяльності та як каталізатор вироблення сперми.

      Для підвищення статевої діяльності Ф. І. Мамчур рекомендує такий рецепт: 1 столову ложку свіжої або сухої трави суріпки звичайної настоювати 2—3 години в 1 склянці окропу, потім процідити. Вживати по 'А склянки 4 рази на день протягом 2-х -— 3-х тижнів. (Мамчур Ф. І. Фітотерапія в урології.— К., Здоров'я.— 1983).