Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 Где купить пластиковые окна под дерево.

ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ

ФІЗАЛІС ЗВИЧАЙНИЙ, марунка (рос. физалис обыкновенный, хитрая вишня) — Physalis alkekengi L.

      Росте на території європейської частини УКРАЇНИ — у західній, південно-західній, південній та у Криму. Зустрічається в затемнених місцях, біля джерел. Має не одну культурну форму. До нас завезено 1926 року. Сорти культурного: Мексиканський, Суничний, Кондитерський, Ґрунтовий, Грибовський, Багаторічний.

      Сім'я фізаліса звичайного містить до 35 % жирної олії, плоди — до 5,9% цукру, цитринову, яблучну, винну та янтарну кислоти, вітамін С та інші речовини. У плодах та чашечках — фарбуюча речовина фізалін, яка дає харчову фарбу та для шовку. Плоди споживають свіжими, для соління, маринадів, варення, цукерок, желе. У народній медицині плоди застосовуються при кровотечах, жовтусі, скарлатині, хворобах нирок і сечового міхура та як сечогінний засіб. Рослина також декоративна. Мексиканський фізаліс досягає 2 м висоти, його плоди різноманітних форм та забарвлень. Містить цукор, пектинові речовини, вітамін С. Плоди Суничного фізаліса містять такі ж речовини, але в більшій кількості, вживаються як у свіжому, так і в сушеному вигляді та відзначаються сильним ароматом суниць. Багаторічний фізаліс вирощується з декоративною метою, має дрібні плоди. Фізаліс особливо цінний для кондитерського виробництва, бо він — єдина з овочевих культур, яка має властивості желе.