Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...ЦУКЕРКОВЕ ДЕРЕВО

ЦУКЕРКОВЕ ДЕРЕВО (рос. конфетное дерево) — Hovenia Thunb.

      Деревце або чагарник. Листя яйцевидної форми, квітки дрібні, зеленкуваті, з приємним захапом. Плоди (коробочки) визрівають у вересні — жовтні. Батьківщина — Японія, Китай, Гімалаї. На території Західної Європи росте у ботанічних садах. В нашу країну завезено на початку XX століття, поширено по Чорноморському узбережжі від Сочі до Батумі як декоративну рослину.

      М'ясиста плодоніжка — «цукерка» солодка за смаком, споживається в свіжому вигляді, застосовується в кондитерській промисловості, а також для одержання спирту. Вона за смаком нагадує ізюм, заправлений ромом-, містить в собі до 23 % цукру. В пресованому вигляді споживається як ласощі. Важливо те, що цукеркове дерево використовується як ліки від алкоголізму.

      Його можна розводити в південних та західних районах України. Медонос,

      Серед рідкісних плодових рослин, акліматизованих в нашій країні, цукеркове дерево заслуговує особливої уваги.