Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...

 Стоматология ЮАО

ЧАСНИК

ЧАСНИК (рос. чеснок) —Allium sativum L.

      Походить із Південної Азії, широко культивується в УКРАЇНИ. Містить: аліїн, летку та жирну олії, фітостерини, фітонциди, вітамін С та інші речовини. У науковій медицині препарати часнику (аллілсат, алліфід) застосовують всередину при атеросклерозі, гіпертонії, колітах, туберкульозі легень, а зовні — при гнійних ранах та виразках, у клізмах — при гострицях, в гінекологічній практиці — при трихомонадних кольпітах. Часник має такі властивості: бактерицидні (вбиває бактерії), фунгіцидні (отруйно діє на грибкових збудників) та протистоцидні (вбиває простіші одноклітинні організми). Він підвищує секрецію та моторну функцію шлунково-кишкового тракту, діє сечогінно, пригнічує в кишечнику процеси бродіння та гноїння. Обробка туберкульозної каверни соком часнику стимулює процес загоювання.

      За статистикою найбільше довгожителів виявлено в Болгарії та в закавказьких республіках. Геронтологи звернули увагу на те, що жителі цих місцевостей їдять багато часнику. Вчені довели: потрапляючи в: організм, часник (та цибуля) запобігають захворюванню на діабет та склероз, значно знижують вміст цукру в крові, стримують накопичення в організмі надмірної кількості жиру, поліпшують діяльність печінки, навіть запобігають виникненню тромбозів. Але лікарі забороняють вживати часник вагітним жінкам, хворим на епілепсію, на запалення нирок, з підвищеною кислотністю.

      Препарати часнику застосовують також при захворюваннях печінки, верхніх дихальних шляхів, хронічних бронхітах, запаленні легень; часник застосовують з метою профілактики грипу, ним лікують неврози серця, гіпертонічну хворобу, трофічні виразки. При захворюванні на коклюш та різних захворюваннях верхніх дихальних шляхів лікарі призначають інгаляцію часниковою кашкою.

      У народі часник широко застосовують як лікарську і як харчову рослину.