Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...ЩАВЕЛЬ

ЩАВЕЛЬ кислий (рос. щавель кислый) —Rumex acetosa L.

      Зустрічається майже по усій території УКРАЇНИ. Містить щавелевокислі солі, азотисті речовини, вітамін С, залізо, мідь, фтор, марганець, цинк, молібден, нікель, мишак, стронцій, натрій, калій, фосфор, магній.

      Для харчування вживаються листки та стебла, зібрані до початку цвітіння. Усі крупнолисті види щавлю — кровоспинні та в'яжучі. Раніше, ніж лікуватися щавлем, необхідно порадитися з лікарем, треба здати кров на аналіз на кількість протромбіну, а при наявності в нирках оксалатних камінців, вживати щавель не можна. При деяких захворюваннях щавель можна використати в харчуванні, але в обмежених кількостях і після консультації лікаря.

      ЗО г подрібненого висушеного кореню щавлю заливають 1 л води, кип'ятять 1 годину, півгодини настоюють. П'ють відвар по 50 мл двічі на день при запої, хворобах печінки, застійних процесах в черевних органах, також і проти глистів.