Аптека на вашому столі
Аптека на вашому столі

НОВИНИ

ХАРЧОВІ ВОЛОКНА Останнім часом спеціалісти харчування усього світу звертають увагу на його складову частину — харчові волокна. Мова йде про клітковину, яка складається з високомолекулярних вуглеводів.

Детальніше ...

РОСЛИННІ СТИМУЛЯТОРИ Багата і різноманітна флора України, вона — джерело нових лікарських препаратів, золотий фонд народної медицини протягом багатьох віків.

Детальніше ...ЩЕБРУШКА САДОВА

ЩЕБРУШКА САДОВА, ЧАБЕР (рос. чабер садов ы й) —Satereja hortensis L.

      Зустрічається як здичавіле в південних областях України. А дикоростуча щебрушка гірська або зимня зустрічається на Україні, південній частині Росії, Кавказі. Усі види щебрушки — добрі медоноси, дають пряний, ароматний мед, володіють бактерицидною та глистогінною діями. В культурі два види: щебрушка многолітня (чабер много-летний) та щебрушка запашна (чабер душистий). Щебрушка многолітня у всіх надземних органах містить ефірну олію із міцним запахом перцю. Рослина холодостійка. Щебрушка запашна — рослина теплолюбива.

      В їжу вживають листя щебрушок свіжим та-сушеним, як приправу до різних страв: м'ясних, рибних, овочевих, до грибів, ковбас, салатів, маринадів. їх кладуть при засолці огірків. Листя щебрушки, особливо сушені, надають стравам чудовий смак та аромат.